Akademia SIP organizuje szkolenia skierowane do grupowych, oddziałowych oraz zakładowych społecznych inspektorów pracy, działaczy związków zawodowych oraz pracowników służby BHP i pracodawców z zakresu m.in.:
– ochrony praw pracowniczych,
– technicznego bezpieczeństwa pracy,
– prowadzenia kontroli warunków pracy,
– badania okoliczności i przyczyn wypadków,
– działalności związków zawodowych oraz działalności społecznej inspekcji pracy,
– warsztatów psychologicznych.
Cena udziału w szkoleniu zależy od wybranego zakresu tematów, których dotyczy szkolenie, liczebności grupy szkoleniowej, długości szkolenia, a także warunków organizacyjnych, w tym miejsca szkolenia.
Zachęcamy do współuczestnictwa społecznych inspektorów pracy z różnych zakładów pracy w jednym szkoleniu. Takie rozwiązanie nie tylko obniża jednostkowe koszty udziału dzięki zwiększeniu liczebności grupy, ale przede wszystkim pozwala skorzystać z wymiany bezcennego doświadczenia, wiedzy, pomysłów oraz innowacji. Nawiązane podczas takich wydarzeń kontakty owocują przez kolejne lata pełnienia funkcji SIP. Jest to nieoceniona wartość dodana szkolenia.
Wybierz interesującą Cię ofertę.
Szkolenia wyjazdowe:
- 13-16 maja 2025 r. w Wiśle – Szkolenie dla SIP oraz członków ZZ
- 13-16 maja 2025 r. w Wiśle – Szkolenie dla pracowników służby BHP
Szkolenia stacjonarne:
Po każdym szkoleniu uczestnicy otrzymają CERTYFIKAT ukończenia szkolenia.
Jeśli interesuje Cię szkolenie dedykowane, przygotowane specjalnie dla Ciebie, to zapraszamy do kontaktu.
Wartość dodana:
Wybierając ofertę szkoleniową Akademii SIP wspomagasz działalność Fundacji na rzecz partnerów społecznych. Naszym celem jest wsparcie Społecznych Inspektorów Pracy, związków zawodowych oraz innych organizacji społecznego nadzoru nad warunkami pracy i przestrzegania praw pracowniczych w formie udzielania porad, konsultacji, szkoleń i konferencji. Swoimi działaniami staramy się integrować środowiska SIP, związków zawodowych, pracodawców, służb BHP, urzędów, instytucji naukowych, służb ratunkowych i stowarzyszeń celem pogłębiania współpracy i wzajemnego wsparcia w kreowaniu kultury bezpieczeństwa pracy.
Inne działania:
Warto wspomnieć, że Akademia Społecznej Inspekcji Pracy i Stowarzyszenie Forum SIP organizuje także inne wydarzenia adresowane do społecznych inspektorów pracy. Wiosną 2024 roku odbyła się Konferencja pt. „Społeczny nadzór nad warunkami pracy”. Konferencja w założeniu ma mieć charakter wydarzenia cyklicznego. Organizujemy także „Ogólnopolskie Forum Społecznej Inspekcji Pracy”, które w bieżącej edycji Patronatem Honorowym objął Prezydent RP Andrzej Duda. III Ogólnopolskie Forum SIP odbędzie się 10-11 października 2024 r. w Bełchatowie pod hasłem „Kształtowanie kultury bezpieczeństwa pracy”. Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie: www.forumsip.pl.
Popularność szkoleń i innych wydarzeń organizowanych dla społecznych inspektorów pracy, jak i pozytywny ich odbiór oczywiście niezmiernie cieszy, ale jest także sygnałem wskazującym na potrzeby wynikające ze współczesnego środowiska pracy. Mianowicie społeczni inspektorzy pracy dla efektywnego pełnienia swojej funkcji potrzebują stałego wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie prawa pracy, a w szczególności przepisów BHP. Jednak, jak pokazuje praktyka, wiedza to nie wszystko. Aby zapobiegać wypadkom przy pracy, prewencję wypadkową należy oprzeć o wnioski wynikające z badania wypadków, które zdarzyły się w przeszłości. Trzeba działać innowacyjnie, wyprzedzając nadchodzące zagrożenia. W związku z tym kluczowa staje się współpraca pomiędzy społeczną inspekcją pracy a pracodawcą, instytucjami zewnętrznymi, związkami zawodowymi, a także pomiędzy społeczną inspekcją pracy z różnych zakładów. Dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, innowacjami oraz wspólne rozwiązywanie problemów wpływa na realne ograniczenie ryzyka zawodowego w zakładach.